ارجحیت چادر به اقامتگاه غیرمجاز

به گزارش وبلاگ فناوری، وزارت میراث فرهنگی آموزش های عمومی سفر در شرایط کرونا را در قالب 70 توصیه منتشر نموده در این دستورالعمل آمده اقامت در چادر به اقامت در مراکزاقامتی غیرمجاز ارجحیت دارد.

ارجحیت چادر به اقامتگاه غیرمجاز

در توصیه نامه و یا دستورالعمل سفر که اتاق فکر و دفتر مطالعات آموزش گردشگری وزارت میراث فرهنگی برای عموم مردم تدوین نموده، 70 اقدام لازمی که باید مسافر قبل از سفر، در حین سفر و پس از سفر انجام دهد، ذکر شده است. در این دستورالعمل کنار هر اقدام و یا توصیه ای دلیل آن نیز بیان شده تا مسافر علت مهم بودن این توصیه ها را بداند.

در بخش هایی از این دستورالعمل آمده: از سلامت اتومبیل خود اطمینان حاصل کنید. علت: کاهش احتمال آلودگی با کاهش مراجعات حضوری به مکانیک در حین سفر.

در سفر ژل ضدعفونی کننده دست به الکل ارجحیت دارد و بهتر است بسته هایی با حجم مناسب به تعداد نفرات تهیه گردد.

علت: الکل در صورتی که به درستی نگهداری نگردد، قابلیت اشتعال دارد، همچنین در صورتی که دست ها را مدام با الکل ضدعفونی کنید، منجر به خشکی پوست دست شده و آسیب های پوستی افزایش می یابد. مراقب پوست دستان خود باشید، از مصرف وسواسی مواد ضدعفونی کننده بپرهیزید و از کرم های مرطوب کننده نیز بهره ببرید.

همچنین در بخشی از این توصیه نامه آمده است: اگر اقامتگاه رسمی و دارای مجوز در دسترس نبود و یا به هر دلیل تمایلی به استفاده نداشتید، استفاده از چادر در محیطی مناسب و امن ارجحیت دارد. در غیر این صورت تمامی لوازم بهداشتی، شخصی و سایر لوازم و ظروف مورد استفاده خود را به همراه داشته باشید و محیط را با استفاده از اسپری ضدعفونی کننده سطوح کاملاً ضدعفونی کنید.

اگر در حین سفر مشکوک به بیماری شدید درصورت اقامت در هتل، مخفی کاری نکنید و به مسئول هتل اطلاع دهید تا اقدامات بهداشتی و ضدعفونی با دوز بالا را انجام دهند.

در بخشی از اقدامات لازم پس از بازگشت نیز آمده: پس از بازگشت از سفر تا 14 روز مراودات اجتماعی خود (به ویژه مهمانی ها) را محدود کنید تا در صورتی که ناقل بدون علامت هستید، افراد آسیب پذیر درگیر بیماری نشوند.

منبع: دنیای سفر

به "ارجحیت چادر به اقامتگاه غیرمجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارجحیت چادر به اقامتگاه غیرمجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید