اهدای 11 تن تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان

به گزارش وبلاگ فناوری، مقامات وزارت بهداشت افغانستان اعلام کردند که ایران 11 تن تجهیزات پزشکی را برای مبارزه با ویروس کرونا به این کشور کمک کرده است.

اهدای 11 تن تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فناوری ، بهادر امینیان سفیر ایران در کابل محموله کمک های پزشکی اهدایی این کشور را برای مبارزه با کرونا به دولت افغانستان تحویل داد.

بشیر نورمل معاون سیاست گذاری و برنامه ریزی وزارت بهداشت افغانستان نیز گفت: ایران در حالی که خود با بحران کرونا روبرو است 11 تن تجهیزات پزشکی را به افغانستان کمک کرده است.

امینیان نیز هدف از این کمک ها را مبارزه با ویروس کرونا و حفاظت از جان کارمندان بهداشتی مطرح نمود که در خط مقدم نبرد با ویروس کرونا قرار دارند.

براساس گزارش ها، محموله اهدایی تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان شامل دستگاه ونتیلاتور و تجهیزات مربوط به آن، 5 هزار کیت تشخیص کرونا، ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده همچنین اقلام بهداشتی می شود.

سفیر ایران همچنین از کمک های بخش های خصوصی و مردمی در طول هفته های اخیر به کشور افغانستان و نیز درمان رایگان کلیه بیماران افغان کرونایی مهاجر مقیم ایران ارائه کرد و اطمینان داد که این کمک ها همچنان ادامه خواهد یافت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اهدای 11 تن تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای 11 تن تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید