تلفن همراه نوجوان سرمازده را سی ساعت زنده نگه داشت

به گزارش وبلاگ فناوری، یک نوجوان سرما زده 17 ساله با کندن چاله ای در زیریک درخت و استفاده از زنگ تلفن همراه سی ساعت خود را بیدار نگه داشت و از مرگ حتمی نجات یافت.

تلفن همراه نوجوان سرمازده را سی ساعت زنده نگه داشت

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فناوری به نقل از اینترتستینگ اینجینیرینگ، نیکولاس استیسی آلکانترا نام نوجوان 17 ساله ای است که توانست خود را به مدت نزدیک به 30 ساعت در سرمای کشنده ایالت یوتا با استفاده از زنگ تلفن همراه بیدار و سرحال نگه دارد.

وی پس از ملاقات با یکی از دوستانش در یوتا تصمیم گرفت به پیاده روی برود. او تصور می کرد به علت بارش ملایم برف خطری وی را تهدید نمی کند. اما با افزایش سرعت و شدت بارش برف او تصمیم به بازگشت گرفت. اما شدت برف در حدی بود که وی راه بازگشت را گم کرد و با تاریک شدن هوا چاره ای جز پناه دریافت در زیر یک درخت و کندن حفره ای در زیر آن برای زنده ماندن باقی نماند.

او برای اینکه در این شرایط خوابش نبرد و یخ نزند، ساعت گوشی خود را به گونه ای تنظیم کرد که هر 30 دقیقه یک بار زنگ بزند و وی را بیدار کند. با فرارسیدن صبح او باز هم به راه رفتن ادامه داد و پایان عده ای که در حال اسکی کردن بودند وی را پیدا کردند و به بیمارستان رساندند. اگر چه این نوجوان نگران یخ زدگی پاهایش بود، اما شرایط عمومی وی رو به بهبود است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تلفن همراه نوجوان سرمازده را سی ساعت زنده نگه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفن همراه نوجوان سرمازده را سی ساعت زنده نگه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید