خبرنگاران کیفیت آب سد یامچی ارتقاء می یابد

به گزارش وبلاگ فناوری، اردبیل-خبرنگاران- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: کیفیت آب آشامیدنی شهر اردبیل با اجرای طرح های مختلف کوتاه مدت و بلندمدت ارتقاء می یابد.

خبرنگاران کیفیت آب سد یامچی ارتقاء می یابد

عباس جنگی مرنی روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ فناوری با اشاره به تامین آب آشامیدنی اردبیل از سد یامچی گفت: با راه اندازی برج آبگیر در این سد که اعتبار خوبی در دولت تدبیر و امید برای آن اختصاص یافته، بزودی بخشی از مسائل آب این شهر حل خواهد شد.

وی بیان نمود: تامین آب سالم و حفاظت از محیط زیست از اولویت های دولت تدبیر و امید است و پیش بینی می شود در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای شبکه آب اردبیل تخصیص یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل اجرای پروژه های مهم برای ارتقای کیفیت آب شرب را از برنامه های مهم آب و شرکت آبفای استان دانست و گفت: تمامی کوشش خود را بکار بسته ایم تا آب شرب مردم بدون هیچ گونه مسئله ای تامین شود.

جنگی مرنی با اشاره به نقش اساسی سد یامچی در تامین آب شرب مرکز استان بیان نمود: باید در حفاظت و حراست از این سد به دلیل تامین آب شرب بخش بزرگی از جمعیت استان کوشش نماییم.

وی بر لزوم برنامه ریزی برای مصرف بهینه آب در بخش شرب تاکید نمود و گفت: با برنامه ریزی مناسب از اتلاف و هدررفت آب جلوگیری خواهیم کرد.

جنگی گفت: از اول سال تا به امروز حدود 89 میلی متر در حوزه آبریز سد یامچی بارندگی رخ داده که نسبت به دیگر مناطق استان ورودی این سد مناسب بوده است.

وی اظهارداشت: ورودی سد یامچی تا به امروز 18 میلیون مترمکعب بوده و حجم آب موجود سد نیز تا به امروز 20 میلیون مترمکعب می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل درباره احداث فاز اول شبکه سد سبلان گفت: بانک توسعه تعاون به ارزش 600 میلیارد ریال در احداث فاز اول شبکه آبیاری پایاب سد سبلان مشگین شهر سرمایه گذاری می نماید.

جنگی مرنی مشارکت بانک توسعه تعاون در تامین اقتصادی فاز اول شبکه آبیاری سبلان را موجب تسریع در عملیات اجرایی این شبکه دانست و اظهارداشت: با این اقدام سه هزار و 200 هکتار از اراضی پایاب سد توسعه می یابد.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای شبکه انتقال و توزیع آب سد سبلان خروج روزانه 35 میلیون متر مکعب آب سد سبلان جهت آبیاری اراضی واقع شده در پایاب این سد است.

جنگی مرنی بیان نمود: محدوده این طرح پنج هزار و 600 هکتار است که با اجرای شبکه آبیاری مدرن موجب توسعه کشاورزی و افزایش بهره وری در باغات و مزارع منطقه خواهد شد.

وی گفت: تکمیل شبکه آبیاری سد سبلان موجب شکوفایی بخش کشاورزی و باغی در بخش های ارشق مشگین شرقی خواهد بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کیفیت آب سد یامچی ارتقاء می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کیفیت آب سد یامچی ارتقاء می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید