روسیه اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را به قیمت پایین می فروشد

به گزارش وبلاگ فناوری به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، آنتون سیلوانوف وزیر دارایی روسیه گفت: در پاسخ به تحریم های جدید واشنگتن علیه مسکو که قرار است در آینده نزدیک اعلام گردد، روسیه به فروش دارایی های اوراق خزانه داری آمریکایی خود با قیمت پایین ادامه خواهد داد.

روسیه اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را به قیمت پایین می فروشد

وی توضیح داد که دولت بر روی برنامه کنار گذاشتن دلار آمریکا در تجارت بین الملل متمرکز گردیده و اخیرا هم اثبات گردیده که دلار یک روش پرداخت پُرخطر است. بر همین اساس، روسیه در سال 2010 میلادی در میان 10 کشور برتر جهان در زمینه حجم بالای دارایی اوراق خزانه داری آمریکا به ارزش بیش از 176 میلیارد دلار بود؛ اما از سال 2014 میلادی به بعد همزمان به شرووع تحریم های آمریکا علیه روسیه، مسکو اقدام به فروش دارایی های اوراق خزانه داری آمریکایی خود کرد و در اکتبر سال 2017 میلادی به کمتر از 100 میلیارد دلار رسید.

همچنین طی ماه های گذشته، بانک مرکزی روسیه 84 درصد از دارایی های اوراق خزانه داری آمریکایی را به دلیل نگرانی های مرتبط با ریسک مالی، اقتصادی و ژئوپولتیکی فروخته است و ارزش این دارایی ها از 96.1 میلیارد دلار در ماه مارس به 14.9 میلیارد دلار در ماه می کاهش پیدا کرد.

بر پایه این گزارش، وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته اظهار داشت که تحریم های جدیدی را علیه روسیه به دنبال دخالت این کشور در پرونده Skripal وضع خواهد نمود که به دنبال آن لندن، مسکو را متهم به مسموم کردن یک جاسوس سابق دوجانبه و دخترش نموده است.

منبع: mehrnews.com

به "روسیه اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را به قیمت پایین می فروشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را به قیمت پایین می فروشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید