زمزمه ها برای استعفای مودی بالا گرفت

به گزارش وبلاگ فناوری، نخست وزیر هند بر سر توافق خرید جنگنده هایی از فرانسه که ادعاهای فساد در آن مطرح است، با درخواست هایی برای کناره گیری روبرو شد.

زمزمه ها برای استعفای مودی بالا گرفت

به گزارش وبلاگ فناوری، به نقل از خبرگزاری رویترز، اتهامات علیه نارندرا مودی، نخست وزیر هند پس از آن بالا گرفت که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سابق فرانسه تاکید نمود دهلی نو در انتخاب شریک محلی اعمال نفوذ نموده است.

احزاب سیاسی هند از سال 2016 مودی را بر سر خرید 36 هواپیمای رافال از شرکت هوانوردی دسو که ارزش حدودی آن 8.7 میلیارد دلار است، تحت فشار قرار داده و معتقدند او بیش از حد بابت این هواپیماها پرداخت نموده و شفاف نبوده است.

اپوزیسیون هند در ماه های اخیر انتخاب شرکت انیل امبانی، یک تاجر میلیاردر هندی به عنوان شریک محلی دسو را زیر سوال برده و تاکید دارند که چرا یک شریک دولتی با ده ها سال سابقه انتخاب نشده است.

فرانسوا اولاند جمعه در سخنانی تاکید نمود: دهلی نو شرکت دسو را برای انتخاب شرکت ریالینس دیفنس تحت فشار قرار داد. ما چاره دیگری نداشتیم. ما مخاطبی را انتخاب کردیم که در اختیار ما قرار دادند.

همین سخنان رئیس جمهوری سابق فرانسه کافی بود تا همهمه ای در هند به راه بیفتد. رائول گاندی، رئیس حزب اپوزیسیون اصلی هند موسوم به کنگره در توئیتر نوشت: نخست وزیر شخصا مذاکره کرد و پشت درهای بسته قرارداد رافال را تغییر داد. به لطف فرانسوا اولاند اکنون متوجه شدیم که او شخصا قراردادی چندین میلیارد دلاری به نفع انیل امبانی بست. نخست وزیر به هند خیانت کرد.

یکی دیگر از رهبران ارشد حزب کنگره هم تاکید نمود، مودی هیچگونه حق اخلاقی برای ماندن در قدرت ندارد. احزاب کوچکتر هم به حمله علیه مودی که سال 2014 با وعده مقابله با فساد روی کار آمد، پیوستند. دفتر نخست وزیری هند واکنشی نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زمزمه ها برای استعفای مودی بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمزمه ها برای استعفای مودی بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید