ساخت یک پتروپالایشگاه ایرانی در اطراف کرمانشاه

به گزارش وبلاگ فناوری، رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران از ساخت یک پتروپالایشگاه کاملا بومی در داخل کشور خبر داد.

ساخت یک پتروپالایشگاه ایرانی در اطراف کرمانشاه

سیروس تالاری در گفت وگو با وبلاگ فناوری، با اشاره به جزییات این طرح، اظهار کرد: محل اجرای این طرح اطراف کرمانشاه است که اگر محقق شود، در واقع یکی دیگر از ظرفیت های ملی کشور آشکار می شود.

وی یکی دیگر از طرح های صد درصد بومی صنعت نفت را ساخت فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس اعلام و اظهار کرد: سه فاز این طرح با موفقیت اجرا شده و تمام زیرساخت های فاز چهارم نیز محیا است و تنها منتظر تامین خوراک هستیم، که اگر خوراک تامین شود امکان ساخت صد درصد داخلی وجود دارد که برای این پروژه نیز با یک پیمانکار صحبت شده است.

نیازمندی 30درصدی به مواد اولیه خارجی

رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران شرح داد: به طور میانگین نیازمندی ها به مواد اولیه خارجی در بین سازندگان زیر 30 درصد است؛ یعنی 70 درصد از تولیدکنندگان مواد اولیه خود را از طریق منابع داخلی تامین می کنند و باید بگویم که در حوزه ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت و گاز و پتروشیمی یک انقلاب صنعتی رخ داده است.

ممانعت از واردات 122 قلم کالای نفتی تولید داخلی

تالاری با اشاره به اینکه جلوی واردات 122 کالایی که در داخل کشور تولید می شود، گرفته شده است، گفت: کیفیت محصولات ما در حد محصولات اروپایی است، اما به دلیل این که استانداردهای جهانی را نداریم تاکنون نتوانسته ایم در حوزه صادرات ورود کنیم.

بومی شدن 20 درصد از فناوری صنعت نفت

وی با بیان اینکه 65 درصد از دانش، فناوری و تکنولوژی مورد نیاز صنعت نفت در کشور تولید می شود، اظهار داشت: 20 درصد از فناوری مورد نیاز نیز با انجام مهندسی معکوس بومی شده و در مجموع 85 درصد از فناوری صنعت نفت در کشور در دسترس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ساخت یک پتروپالایشگاه ایرانی در اطراف کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت یک پتروپالایشگاه ایرانی در اطراف کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید