سردار سلامی: برای استقلال هیچ راهی جز قوی شدن نداریم، باید بتوانیم خودمان مشکلاتمان را حل کنیم

به گزارش وبلاگ فناوری، فرمانده کل سپاه گفت: رای بدست آوردن استقلال کامل هیچ چیز جز قوی شدن راهگشا نیست و قدرت امروز در علم و فناوری نهفته است.

سردار سلامی: برای استقلال هیچ راهی جز قوی شدن نداریم، باید بتوانیم خودمان مشکلاتمان را حل کنیم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ فناوری، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در بازدید از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم نیروی هوافضای سپاه طی سخنانی گفت: بخشی از آرزوهای ما این بود که علاقه مند بودیم چنین مجموعه هایی وجود داشته باشد تا برای شکوفایی استعدادهای جوانان پیشگام باشد.

وی افزود: امروز قدرت و وسعت کشورها با شاخص های ظاهری و مادی که درتعاریف سنتی ارزشیابی می شود اندازه گیری نمی شود. شاید امروز وسعت جغرافیایی و گستردگی جمعیت معیار مناسبی برای نشان دادن قدرت یک کشور نباشد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: مساحت های ذهنی و قلمرو وسعت ذهن ها تعیین کننده قلمرو تاثیر و بزرگی یک کشور است. اگر بخواهیم قدرت ملی را تعریف کنیم برترین عنصر، قدرت ملی ذهن ها و قدرت حل مسائل است. دشمنان ما هم برای اینکه آرزوهایشان را محقق کنند از فرمول روبرو کردن ما با مسایل متعدد استفاده می کنند.

سرلشکر سلامی شرح داد: نبرد امروز بر سرتوانایی حل مشکل و ناکارآمد سازی یک مدل است. اگر مدل ها کار آمد بشوند قدرت تکثیر و امتداد دهی پیدا می کنند. وقتی نظام ما به یک مدل پیروز تبدیل می شود میدان تاثیر پیدا می کند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

سردار سلامی با بیان اینکه که ما در نباید جهت مسائل بمانیم و باید قادر به حل مسائل خودمان باشیم تاکید کرد: تحریم برای نا توان کردن ما در حل مسائلمان و اگر نتوانیم مسائل را حل کنیم باید به دشمن او متمایل شویم.

وی گفت: در دنیای امروز یا باید قدرتمند و خود اتکا بود و یا باید وابسته و ذلیل بود و راه سومی وجود ندارد. برای بدست آوردن استقلال کامل هیچ چیز جز قوی شدن راهگشا نیست و قدرت امروز در علم و فناوری نهفته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما جهت استقلال و ایستادگی را انتخاب کردیم گفت: برخی فکر می کنند اگر ما با دشمن تعامل کنیم و در مقابل او کرنش کنیم راحت تر به نتیجه می رسیم در حالی که این سخت ترین راهی است که یک ملت می تواند انتخاب کند. اما ساده ترین جهت مقاومت است زیرا جهت مقاومت جهت نزول قدرت های الهی است. ضمن اینکه در جهت تعامل با دشمن ما بخشی از قدرتمان را از دست می دهیم و به دیگران متکی می شویم. اگر یک جامعه گرفتار در اراده دیگران باشد ذلیل و وابسته است و تحرکات فیزیکی آن در اختیار دیگران است و ما نمی خواهیم چنین جامعه ای داشته باشیم.

سردار سلامی افزود: هرجا ما از لحاظ روحی و روانی از دشمن جدا شدیم و تصمیم گرفتیم مستقل عمل کنیم پیروز شدیم. کسانیکه اعتماد به نفس توکل بر خداوند را روبروی خودشان می گذارند می توانند مسایل را حل کنند و اگر ما در علم فناوری به پیشرفت برسیم مسائلمان خیلی راحت حل می شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هویت هر کشوری بازدارندگی ترین قدرت آن کشور است عنوان کرد: اقتدار علمی اقتدار دفاعی می آورد و یک کشور پیشرفته به دلیل پیشرفته بودن امن و محترم است. ما اگر تنها به سعادت فردی خودمان فکر کنیم با ثروت این ملت علم آموزی می کنیم و بعد می رویم با دشمن کار می کنیم که او بر ما مسلط شود. اگر به کشورمان می اندیشیم یک مسلمان واقعی هستیم و اگر به اسلام می اندیشیم یک وطن دوست هستیم لذا امروز اسلام و ایران یک هویت واحد هستند.

وی ادامه داد: این کشور در حال ساخته شدن است و دشمنان ما هم جهت زوال را طی میکنند دلیل آن هم این است که عقل و منطق استفاده از قدرت را ندارند. در کشور ما عقل و تدبیری که قدرت را در احد بیشتر اکر بخشی بکار بگیرد وجود دارد. دشمن هنوز فکر می کند قدرت و ثروت تنها دارایی های ملی یک کشور است در حالی که کشورهایی که دارنده این قدرت ها بوده اند از هم پاشیده اند. به عقیده ما حقیقت قدرت همان هویت زنده ای است که در تفکر رهبری معظم انقلاب وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سردار سلامی: برای استقلال هیچ راهی جز قوی شدن نداریم، باید بتوانیم خودمان مشکلاتمان را حل کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار سلامی: برای استقلال هیچ راهی جز قوی شدن نداریم، باید بتوانیم خودمان مشکلاتمان را حل کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید