شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه

به گزارش وبلاگ فناوری، دکتر اردشیر سعدمحمدی با بیان این که در راستای تحقق شعار جهش تولید مجتمع مس سونگون پیروز شد در شهریورماه سال جاری با همت پرسنل زحمتکش، عملکردی درخشان و رکوردی تاریخی را در تولید کنسانتره مس به ثبت برساند گفت: کارخانه تغلیظ مس سونگون در شهریورماه سال جاری پیروز شد به رکورد تولید 31.701 تن کنسانتره دست یابد که 12.3 درصد از برنامه پیش بینی بالاتر بوده است.

شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه

به گزارش خبرگزاری وبلاگ فناوری به نقل از مس پرس؛ مدیرعامل شرکت مس با اشاره به این که این رکورد نسبت به رکورد قبلی (30.423 تن در خرداد 97) 4 درصد رشد نشان می دهد، افزود: مقدار بازیابی کارخانجات نیز در سال جاری به بالای 90 درصد رسیده که از ابتدای راه اندازی کارخانجات تغلیظ سونگون رکوردی تاریخی محسوب می شود.

دکتر سعدمحمدی ادامه داد: همچنین با وجود رشد تولید، مصرف حامل های انرژی آب و برق با روندی معکوس در شهریورماه همراه بوده، به طوری که به ازای هر تن خوراک ورودی کارخانه ها، میزان آب خام 27 درصد و برق 15 درصد نسبت به برنامه کاهش مصرف داشته است.

مدیرعامل شرکت مس با بیان این که به رغم شیوع ویروس کرونا در کشور دردر شش ماهه نخست سال جاری عملکرد بسیار خوبی در مجتمع مس سونگون به ثبت رسیده است، گفت: در این مجتمع 166.873 تن کنسانتره مس با 40.189 تن مس محتوی تولیدشده که بیش از 2 درصد بالاتر از برنامه پیش بینی بوده است. همچنین در کارخانه تغلیظ مولیبدن مجتمع مس سونگون رکورد خیره کننده تولید 1148 تن کنسانتره مولیبدن در طول این شش ماه به ثبت رسیده که 20 درصد نسبت به برنامه پیش بینی رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید