علاقه شدید آمریکایی ها به کتاب های ضد ترامپ

به گزارش وبلاگ فناوری، چهار کتاب منتشرشده درباره دونالد ترامپ در سال 2018 در آمریکا همگی در صدر فهرست پرفروش فروش آثار غیرداستانی قرار گرفته اند.

علاقه شدید آمریکایی ها به کتاب های ضد ترامپ

به گزارش وبلاگ فناوری به نقل از ان بی سی نیوز، ترس نوشته باب وودوارد، آتش و خشم به قلم مایکل وُلف، یک وفاداری بالاتر: حقیقت، دروغ و رهبری نوشته جیمز کومی رئیس سابق سازمان اف بی آی و کتاب نوشته اماروسا منیگالت نیومن دستیار قدیمی ترامپ با عنوان ناقص العقل: کاخ سفید ترامپ به روایت یک خودی که همگی رویکردی ضد ترامپ دارند، امسال در صدر پرفروش ترین آثار غیرداستانی منتشرگردیده در آمریکا نهاده شدند و در سطح دنیا نیز 750 هزار نسخه از آن ها در روز نخست انتشار به فروش رفته است.

لیز هاول مدیر ارشد شرکت بارنز اند نوبل که مالک بزرگترین و گسترده ترین کتاب فروشی های زنجیره ای در سراسر آمریکاست اظهار داشت در سه سال گذشته هیچ کتاب ویژه بزرگسالانی نداشته ایم که به سرعت کتاب های نوشته گردیده درباره ترامپ به فروش برسند و پس از انتشار برو یک بپا بگذار نوشته هارپر لی در سال 2015 ، کتاب هایی که به موضوع کاخ سفید پرداخته اند رکوردشکن بوده اند.

بازار خوب این روزهای کتاب های سیاسی در تضاد با سال 2008 میلادی واقع شده است که باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و فهرست پرفروش ترین های سایت آمازون در دسته غیرداستانی شامل کتاب خودیاری دنیای جدید: بیداری برای هدف زندگی نوشته اکهارت تول و این را بخور، نه آن را از دیوید سینچنکو متخصص تغذیه می شد.

ترس نوشته جاناتان وودوارد که جدیدترین اثر نوشته گردیده درباره دونالد ترامپ است تاکنون به سقفی فراتر از انتظار در پیش فروش رسیده و بر اساس اعلام جاناتان کارپ مدیر انتشارات سایمون اند شوستر این کتاب به زودی به پرفروش ترین اثر در بریتانیا، کانادا، استرالیا و حتی هند تبدیل می گردد و فرآیند چاپ مجدد در همه این کشور در حال اجرا است و این اثر به پدیده دنیای تبدیل خواهد شد.

جاناتان کارپ همچنین معتقد است این یک مقطع حیاتی در تاریخ آمریکاست و خوانندگان و رای دهندگان در کوشش برای دست یابی به راهی برای بازگرداندن کشور به مسیری هستند که فکر می نمایند درست است.

با این وجود، تنها این کتاب های ضد ترامپ نیستند که با استقبال فراوانی روبه رو گردیده اند و برخی کتاب ها نیز که در دفاع از سایت های رئیس جمهور فعلی آمریکا منتشر گردیده اند فروش های خوبی را تجربه نموده اند. به عنوان نمونه کتاب دروغ گویان، افشانمایندگان، لیبرال ها نوشته جین پیرو یکی از شخصیت های شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در زمان انتشار در ماه جولای در صدر فهرست پرفروش های سایت آمازون نهاده شد و همچنین کتاب فریب روسیه از گِرگ ژرت مجری سابق فاکس نیوز نیز در اوایل ماه اوت به پرفروش ترین کتاب غیرداستانی تبدیل شد.

در حالی که پیش بینی می گردد کل بازار کتاب آمریکا در امسال با رشد دو درصدی همراه باشد، اما شاخه کتاب های سیاسی تاکنون رشد 25 درصدی فروش را نسبت به آمار سال گذشته به ثبت رسانده است که این آمار تنها مختص انتشار کتاب های کاغذی است.

کمپانی تحلیل داده بوک اسکن اعلام نموده از ابتدای ژانویه 2018 تا هفته نخست سپتامبر، در مجموع 6.9 میلیون نسخه کتاب های سیاسی در آمریکا فروخته گردیده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 5.5 میلیون نسخه بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "علاقه شدید آمریکایی ها به کتاب های ضد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقه شدید آمریکایی ها به کتاب های ضد ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید