علی دایی 149 بازی ملی و فوق لیسانس دارد اما...

به گزارش وبلاگ فناوری، همان طور که در جریان هستید بر اساس تغییرات اجرا شده در اساسنامه فدراسیون فوتبال بازیکنانی که دارای 100 بازی ملی هستند می توانند برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام نمایند.

علی دایی 149 بازی ملی و فوق لیسانس دارد اما...

100 بازی ملی برای فوتبالیست ها جایگزین 10 سال سابقه مدیریتی شده است. نامزد های ریاست انتخابات فدراسیون فوتبال که فوتبالیست نبوده اند باید 10 سال سابقه مدیریتی داشته باشند، اما برای بازیکنانی که دارای 100 بازی ملی هستند برای ورود به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال این کافی نیست و باید شرایط عمومی را هم احراز نمایند که یکی از این ها دارا بودن مدرک کارشناسی است.

از جمله بازیکنانی که دارای 100 بازی ملی است و مدرک کارشناسی هم دارد می توان علی دایی را مثال زد. 7 بازیکن در فوتبال ایران مرز 100 بازی ملی را رد نموده اند که به جز علی دایی عبارتند از سیدجلال حسینی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، احسان حاج صفی، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا. این 6 بازیکن در صورتی می توانند برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام نمایند که همانند علی دایی دارای مدرک کارشناسی یا همان لیسانس باشند.

اینکه اسطوره های فوتبال هر کشوری برای پست ریاست کاندیدا شوند و رأی بیاورند در بیشتر کشور های دنیا نیز مرسوم است؛ به عنوان نمونه ایکر کاسیاس دروازه بان افسانه ای اسپانیا برای ریاست فدراسیون فوتبال کشورش ثبت نام کرد (اما بعد کناره گیری کرد) و همین حالا داوور شوکر ستاره کروات فوتبال ریاست فدراسیون کرواسی را بر عهده دارد. با شرایط جدید اساسنامه فدراسیون فوتبال حالا ستاره های ایرانی نیز می توانند در پست های ریاستی فوتبال حضور یابند و تجربیات شان را به کار بگیرند که اتفاق خوبی محسوب می گردد.

به همین دلیل یک منبع موثق و نزدیک به علی دایی گفت: علی دایی هم مدرک فوق لیسانس دارد و هم اینکه 149 بازی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است. با این وجود او هیچ تمایلی برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون این فوتبال ندارد. علی دایی آدم عاقل و تحصیلنموده ای است و خوب می داند شرایط کنونی فدراسیون فوتبال چگونه است و بر همین اساس دوست ندارد وارد این بازی جدید گردد. علی دایی اگر می خواست حتی می توانست رئیس AFC گردد. او مقبولیت بالایی در کشور های حاشیه خلیج فارس داشته و حتی یک زمانی از سوی یکی، دو کشور عربی به آقای گل دنیا پیشنهاد شد در انتخابات ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا ثبت نام کند و نگران رأی هم نباشد، اما قبول نکرد و... حالا با چنین روحیه ای حاضر می گردد برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کند؟ او خوب می داند این فدراسیون استقلال لازم را نداشته و باید بله قربان گو باشند و علی دایی هم چنین آدمی نیست؛ بنابراین اساسنامه جدید هم نمی تواند او را وسوسه کند، چون علاقه ای به این کار نداشته و ندارد!

آنچه خواندید در مورد آقای گل دنیا بود، اما فکر می کنید 6 عضو دیگر باشگاه 100 تایی ها در تیم ملی ایران چه خواهند کرد؟

سیدجلال حسینی و احسان حاج صفی که هنوز مشغول بازی و عضو تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز بوده و قطعاً تصمیمی برای مدیریت در فوتبال ندارند!

اما مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، جواد نکونام و آندرانیک تیموریان چطور؟

جواد نکونام سرمربی فولاد خوزستان است که به شغل خودش هم بسیار علاقه مند بوده و دنبال ریاست فدراسیون فوتبال یا کار های مدیریتی نیست.

اما 3 فوتبالیست سرشناس دیگر چرا نباید نامزد ریاست فدراسیون فوتبال باشند؟

فوتبالیستی که 100 بازی ملی یا بیشتر انجام داده چگونه فرصت داشته که در دانشگاه درس بخواند و مدرک لیسانس یا فوق لیسانس بگیرد؟

علی دایی یک استثناست که قبل از حضور در فوتبال حرفه ای مدرک دانشگاهی گرفت و هر کارشناس یا حتی طرفدار معمولی هم خوب می داند 100 بازی ملی شوخی نیست. بازیکنانی که این تعداد بازی ملی را پشت سر گذاشته اند از خیلی چیز ها از جمله درس و تحصیلات دانشگاهی گذشته اند تا برای کشور خود افتخار کسب نمایند. این قانون داشتن مدرک لیسانس به نوعی سنگ اندازی جلوی چهره های ملی است که جا برای غیر فوتبالی ها باز گردد. افراد غیرفوتبالی که به صرف رابطه یا نفوذ های سیاسی روی جایگاه ریاست فدراسیون فوتبال نشسته و امروز این فدراسیون را تبدیل به یک فدراسیون ورشکسته و شکست خورده نموده اند.

این فدراسیون و افراد تصمیم گیرنده در آن اصلاً و ابداً دوست ندارند بازیکنانی با 100 بازی ملی رئیس یا حتی دبیرکل شوند، زیرا خوب می دانند با ورود امثال علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی دیگر جایی برای ترکتازی آن ها باقی نمی ماند؛ بنابراین بهتر است خوش خیالی را کنار گذاشته و بدانیم اعضای باشگاه صد تایی های تیم ملی تمایلی به ثبت نام در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ندارند ولو آنکه اساسنامه جدید و تغییر یافته با موفقیت از فدراسیون دنیای برگردد!

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو

به "علی دایی 149 بازی ملی و فوق لیسانس دارد اما..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی دایی 149 بازی ملی و فوق لیسانس دارد اما..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید