لغو معافیت های تحریمی آمریکا در 60 روز آینده

به گزارش وبلاگ فناوری، وزیر امور خارجه آمریکا گفت ایران با افزایش فعالیت های هسته ای خود نشان می دهد که می بایست معافیت های تحریمی مربوط به پروژه برجامی و همکاری های صلح آمیز هسته ای ظرف 60 روز آینده سرانجام یابند.

لغو معافیت های تحریمی آمریکا در 60 روز آینده

به گزارش وبلاگ فناوری، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا بیان نمود که ایالات متحده معافیت های تحریمی مربوط به همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران را طی 60 روز آینده لغو می نماید و آن را تمدید نخواهد نمود.

دولت ترامپ میخواهد به سیاست صدور معافیت های تحریمی برای کشورهایی نظیر روسیه، چین و شرکت های اروپایی جهت همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران سرانجام دهد.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم چنین بیان نمود که وزارت امور خارجه به تحریم دو فرد مرتبط با برنامه هسته ای ایران به نام های مجید آقایی و امجد سازگار اقدام نموده است.

وی اضافه نمود: دو تن از اعضای اصلی برنامه غنی سازی هسته ای ایران به نام های مجید آقایی و امجد سازگار را تحریم می کنم. دانشمندان ایرانی باید انتخاب نمایند: خارج از محدوده توسعه یافته به صورت مسالمت آمیز کار نمایند و یا خطر تحریم را بپذیرند.

واشنگتن علی رغم لغو معافیت های تحریمی، معافیت جداگانه ای که قبل از برجام صادر می شده و مربوط به همکاری های بین الملل در نیروگاه هسته ای بوشهر بوده است را به منظور حصول اطمینان از ایمنی عملیات ها در این تأسیسات به مدت 90 روز تمدید خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لغو معافیت های تحریمی آمریکا در 60 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو معافیت های تحریمی آمریکا در 60 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید