نوکیا به سامسونگ باخت

به گزارش وبلاگ فناوری، سامسونگ قراردادی 6.6 میلیارد دلاری برای توسعه شبکه 5G شرکت وریزون در آمریکا امضا نموده است. این امر سلطه نوکیا و اریکسون بر بازار تجهیزات شبکه آمریکا را به چالش می کشد.

نوکیا به سامسونگ باخت

به گزارش وبلاگ فناوری، مهر به نقل از رویترز، سامسونگ قراردادی را با وریزون (یکی از اپراتورهای موبایل) امضا نموده تا تجهیزات شبکه 5G را برای این شرکت تهیه کند. به گفته یک منبع مطلع این قرارداد علاوه بر آنکه باختی برای شرکت فنلاندی نوکیا به حساب می آید، به آن نیز خسارت زده است.

مبلغ قرارداد سامسونگ و وریزون 6.64 میلیارد دلار ذکر شده است. با توجه به آنکه هواوی از شرکت در توسعه زیربنای 5G آمریکا منع شده، قرارداد مذکور سلطه نوکیا و اریکسون بر بازار تجهیزات شبکه در این کشور را به چالش می کشد.

البته اپراتورهای عظیم مخابراتی مانند وریزون از تهیه نمایندگان مختلف برای توسعه بخش های متفاوت شبکه اینترنت استفاده می نمایند.

عکس | محبوب ترین گوشی نوکیا 20 ساله شد

جاناردان منون یکی از تحلیلگران شرکت تامین سرمایه لیبریوم در این باره می گوید: باخت نوکیا به سامسونگ، روی توانایی شرکت برای سرمایه گذار در فناوری های پیشرفته جهت رقابت با شرکت های دیگر تاثیر می گذارد. از سوی دیگر اریکسون نیز به عنوان رقیب این شرکت فنلاندی، احتمالاً سهم خود در توسعه شبکه وریزون را افزایش می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "نوکیا به سامسونگ باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوکیا به سامسونگ باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید