پرسپولیس یک روز تا حذف از آسیا ، دایی: کدام توافق؟

به گزارش وبلاگ فناوری، پرسپولیس حالا بدون توافق با علی دایی با بحرانی بزرگ در زمینه ارائه مستندات به ای اف سی روبرو است. پرسپولیس باید فردا مستندات را تحویل دهد و یک طلبکار بزرگش علی دایی است.

پرسپولیس یک روز تا حذف از آسیا ، دایی: کدام توافق؟

به گزارش وبلاگ فناوری ، توافق علی دایی و پرسپولیس روی هواست و پرسپولیس که باید فردا مستندات را به ای اف سی ارائه کند تا اثبات گردد که هیچ طلبکاری ندارد، تازه به اوج اختلاف با علی دایی رسیده است. این یعنی تا حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا فقط یک روز باقی مانده و اگر توافقی بین دایی و پرسپولیس ایجاد نگردد، این فرصت کوتاه نیز از دست خواهد رفت.

9 شهریور، وقتی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان مستندات خود را ارائه نمایند، دیگر هیچ فرصتی برای تسویه حساب با طلبکاران ندارند و حتی اگر یک شاکی به ای اف سی اعلام کند که از باشگاه طلبکار است، محرومیت آن باشگاه از فصل آینده لیگ قهرمانان قطعی خواهد بود. اما این سرانجام ماجرا نیست. نهادی که بیش از باشگاه ها تهدید می گردد، فدراسیون فوتبال است. ای اف سی برای فدراسیون فوتبال این مسئولیت را قائل است که در صورت دروغین بودن مستندات باشگاه ها، باید پاسخگو باشد. اگر مستندات باشگاه ها صادقانه نباشد، آنگاه فدراسیون فوتبال نیز محرومیت را تجربه خواهد نمود.

حرف های چند روز پیش حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره طلبکارانی که شاید پرداخت نشدن مطالبات شان منجر به محرومیت پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا (2019) گردد، برداشت هایی را ایجاد نموده بود، اینکه گرشاسبی به علی دایی کنایه زده است. درباره این کنایه ها گزارش ایران ورزشی را بخوانید:⬇️

مدیرعامل پرسپولیس به علی دایی کنایه زد؟

اما گرشاسبی بعد از آن حرف ها گفت که کنایه ای در کار نبوده و البته با صدای بلند از افتخار توافق با علی دایی حرف زد: متاسفانه بعضی رسانه ها تلقی و تحلیل خود از مسائل و صحبت ها را به نادرست به باشگاه انتساب می دهند و در این مورد هم برای خودشان نشسته اند و به تحلیل رسیده اند که نتیجه آن می تواند ایجاد حاشیه برای پرسپولیس و ایجاد درگیری و اختلاف بین عوامل مختلف باشد. این در شرایطی است که ما به ویژه در مورد آقای علی دایی، نشست های صمیمانه ای با نمایندگان ایشان داشته ایم که به توافق های خوبی هم رسیده ایم. بر اساس این توافق ها، ما قسط اول از مطالبات ایشان را هم پرداخت کردیم ولی متاسفانه با توجه به بروز تنگناهای مالی تا این لحظه نتوانستیم قسط بعدی را پرداخت کنیم. البته در صدد آن هستیم با حل مشکلات مالی، ادامه این توافق را انجام داده و بدهی را برطرف کنیم. بر همین اساس، اعلام می کنیم هر برداشتی غیر از این، تلقی خود افراد بوده و انتساب آن به باشگاه، کذب است. این موارد جنبه شخصی داشته و مورد تائید باشگاه نیست.

علی دایی اما روایت دیگری از این ماجراها دارد. او در واکنش به مصاحبه گرشاسبی هرگونه توافق با باشگاه پرسپولیس را رد می نماید: همه ما باید مواظب اظهار نظرهای مان باشیم و آنچه می گوییم با واقعیات همخوانی داشته باشد. ماجرای طلب من از پرسپولیس به قصه هزار و یک شب تبدیل گردیده و انگار نحوه مدیریت ها در پرسپولیس خواسته یا ناخواسته مشابه هم و به صورت کپی برداری است. مدیریت قبلی باشگاه نامه ها را جواب نمی داد، نماینده به دفتر من می فرستاد و بعد منکر جلسه می شد که با عکس و سند و مدرک واقعیت را به همه ثابت کردیم.

علی دایی سپس درباره ادعای توافق گرشاسبی می گوید: خیلی وقت پیش باشگاه پرسپولیس و آقای گرشاسبی به من پیشنهاد توافق دادند، من هم برای اینکه در معذورات قرار نگیرند در خصوص مسائل مالی هیچ حرفی نزدم و وکیل و نماینده ام صحبت هایی کردند. خود باشگاه تاریخ هایی مشخص کرد و به همان تاریخ های خودشان هم پایبند نبودند. حالا نمی دانم منظورشان از توافق چیست و از کدام توافق حرف می زنند. اگر منظورشان صحبت های سال قبل است که خودشان به آن پشت پا زدند و توافق را نادیده گرفتند. البته من خیلی کوشش کردم توافق حاصل گردد ولی آقایان برای حرف های خودشان هم ارزش قائل نشدند.

دایی دست مدیران پرسپولیس را خوانده است: با رفتارهای نخ نما گردیده می خواهند مرا مقابل هواداران قرار دهند. قرار بود از محل ترنسفر طارمی طلب مرا تسویه نمایند. من خبر داشتم قطری ها پول را داده اند اما اینجا می گفتند پول نیامده. بعد از یک ماه گفتند پول را خرج کردیم. این رفتارها زیبنده نیست. اینکه حرف بزنیم و بعد یادمان برود حتی تماس بگیریم، توجیه ندارد. در این مدت طلب خیلی ها را دادند که حق شان هم بوده ولی سراغی از من نگرفتند. حالا نوع حرف ها تغییر نموده است. با شرایطی که به وجود آوردند در بحث مالیات برای من مشکلات عدیده ای ایجاد شد. آقایی که شاهکار مدیریت بود و باعث شد دو پنجره تیم بسته گردد موضوع مطالبات من را به اینجا رساند. روی لج و لجبازی ها و ندانم کاری های او پرسپولیس نه فقط به من که به خیلی ها بدهکار شد و حالا هم رفته خانه اش نشسته و ککش هم نمی گزد.

دایی به درستی و برخلاف موج رسانه ای که علیه طلبکاران باشگاه ها راه می اندازند، طلبکاران را عامل نابودی پرسپولیس نمی داند، بلکه از مدیریت باشگاه پرسپولیس انتقاد می نماید: اگر توافق نامه ای با امضای من یا نماینده و وکلایم دارند ارائه دهند تا خودم هم آن را ببینم. من نمی خواستم حرفی بزنم اما رفتار و گفتارهای آنها مرا وادار به بیان این توضیحات کرد. فقط بگویم هیچ طلبکاری دنبال نابودی پرسپولیس نیست. کسانی برای نابودی پرسپولیس خواب آشفته دیده بودند که قبل از حضور در پرسپولیس کسی نام شان را هم نشنیده بود اما با واسطه و رفاقت آمدند و کاری را کردند که اسکندر با تخت جمشید نکرد. حالا هم بیایند به قانون جواب بدهند.

در چنین جر و بحثی بعید است که توافقی زودهنگام بین علی دایی و باشگاه پرسپولیس ایجاد گردد و پرسپولیس فرصت های پیشین خود را برای توافق با دایی سوزانده است. آیا قرمزها تا حذف از آسیا فاصله چندانی ندارند؟

منبع: ایران ورزشی

به "پرسپولیس یک روز تا حذف از آسیا ، دایی: کدام توافق؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس یک روز تا حذف از آسیا ، دایی: کدام توافق؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید