پمپئو مردم لبنان را به گروگان گرفت!

به گزارش وبلاگ فناوری، ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا تاکید نمود که لبنانی ها باید دولتی را که می خواهند انتخاب نمایند.

پمپئو مردم لبنان را به گروگان گرفت!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این به مردم لبنان بستگی دارد که نوع دولت خود را انتخاب نمایند و ما تنها از لبنانی ها می خواهیم تا خواهان کشوری آزاد از هرگونه نفوذ خارجی باشند.

وی اضافه نمود: ما آماده مشارکت در کوشش هایی هستیم که جامعه بین الملل می تواند برای اقتصاد لبنان انجام دهد و یاری کند تا دولت این کشور در راستا درست قرار گیرد.

پمپئو ضمن اشاره به اینکه آمریکا از شرایط اقتصادی سخت لبنان آگاه است و می داند که بانک مرکزی این کشور تحت فشارهای زیادی قرار گرفته است، اظهار کرد: ما همچنین می دانیم که لبنانی ها به حساب های بانکی خود دسترسی ندارند. مسئولیت لبنانی ها این است که درباره نوع دولت آینده شان تصمیم بگیرند و خواهان این باشند که حاکمیت لبنان مورد احترام قرار گیرد و کشوری شکوفا و آزاد از نفوذ کشورهای خارجی داشته باشند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین با ادعای تروریستی بودن حزب الله گفت که لبنانی ها درک می نمایند که این سازمان چه خطراتی را برای آزادی شان دارد.

از 17 اکتبر سال گذشته، کشور لبنان به دلیل تظاهرات علیه بخش سیاسی دچار درگیری هایی شده است. سعد حریری، نخست وزیر این کشور 29 اکتبر پس از هفته ها تظاهرات کناره گیری کرد و از آن موقع به بعد هنوز هیچ دولتی در این کشور تشکیل نشده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "پمپئو مردم لبنان را به گروگان گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو مردم لبنان را به گروگان گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید