6 اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما و پیشگیری از آن ها

به گزارش وبلاگ فناوری، 6 اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما و پیشگیری از آن ها

حتی اگر کارشناس سفر هم باشید، ممکن است هنگام رزرو بلیط دچار اشتباه هایی شوید که می توانند دردسرساز شوند و هزینه های هنگفتی روی دستتان بگذارند. می خواهیم خطاهای احتمالی هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما را به خصوص در پروازهای خارجی آنالیز کنیم و با کمی دقت و احتیاط هنگام رزرو بلیط هواپیما از بروز این خسارت ها پیشگیری کنیم.

6 اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما و پیشگیری از آن ها

بلیط هواپیما در طاهاگشت

1- فرودگاههای جایگزین را از قلم نیاندازید

بسیاری از شهرهای عظیم بیش از یک فرودگاه عظیم و بین المللی دارند، مثلاً لندن که دو فرودگاه مهم گاتویک و هیترو یا استانبول که دو فرودگاه آتاتورک و سابیها گوکچن را در خود جای داده است. در این مواقع اگر تنها یکی از این فرودگاه ها را بشناسید و فقط به مقصد همان فرودگاه دنبال پرواز بگردید، محتمل است به دو جور مشکل بربخورید؛ یکی این که ممکن است فرودگاه مورد نظر تا مرکز شهر فاصله قابل توجهی داشته باشد، و دوم این که محتمل است برخی از بلیط های ارزان تر را از دست بدهید.

برای این که دچار این اشتباه نشوید و انتخاب های بیشتری داشته باشید، زمانی که در حال خرید آنلاین بلیط هواپیما هستید، گزینه تمام فرودگاه ها یا All Airports را انتخاب کنید تا تمام پروازهای مقصدتان در همه فرودگاه های آن را ببینید و بهتر بتوانید انتخاب کنید.

2- پاک کردن کوکیهای مرورگرتان را از یاد نبرید

یکی از مسائلی که برخی از مسافران کم تجربه در خرید بلیط آنلاین هواپیما مطرح می نمایند، پیدا نکردن بلیط با ایرلاین و قیمت مناسب است. کافی است چند سوال ساده از آن ها بپرسید تا ایراد کار معلوم گردد. معمولاً این افراد از وب سایت هایی خرید می نمایند که جامع و کامل نیستند و پروازهای تمام ایرلاین ها به آن مقصد را پوشش نمی دهند. اما برای اجتناب از وارد شدن به این وب سایت ها چه کار کنیم؟ برخی از رایانه ها داده های افراد را ذخیره می نمایند و وقتی فرد برای خرید آنلاین چیزی جستجو می نماید، نتیجه جستجو بر اساس این داده ها ارائه می گردد و این اشتباه است. اگر می خواهید در دام چنین سایت هایی نیفتید، قبل از جستجو کوکی های مرورگرتان را پاک کنید تا سایت هایی که تنها به دلیل بالاتر آمده اند، در معرض انتخاب تان نباشند و تنها از وب سایت های کامل و معتبر خرید کنید. البته برخی از مرورگرهای جدید و به روز شده، خودبه خود کوکی ها را حذف می نمایند اما برای اطمینان قبل از اقدام به خرید، اقدامات لازم را انجام دهید. دیگر این که اگر رایانه ای که با آن خرید می کنید شخصی نیست، پس از خرید اطلاعات ذخیره شده و کوکی ها را پاک کنید چون ممکن است اطلاعات بانکی تان مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

اگر برای پاک کردن کوکی ها مشکل دارید، می توانید از روش های دیگر بهره ببرید. مثلاً در مرورگر کروم، می توانید New incognito windows را باز کنید. در این صفحه، هیچ اطلاعاتی ذخیره نشده است. برای باز کردن این پنجره، مرورگر کروم را باز کنید و روی سه نقطه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید، سومین گزینه، New incognito windows است، روی آن کلیک کنید تا صفحه مورد نظر باز گردد.

3- در روزهایی که قیمتها بالاتر است، بلیط رزرو نکنید

اگر به سفر کاری نمی روید یا موردی ضروری برایتان پیش نیامده و زمان آزاد دارید، منطقی است که آخر هفته را برای پرواز انتخاب نکنید چون در آخر هفته های تقویم میلادی (شنبه و یکشنبه)، بلیط های ایرلاین ها از روزهای دیگر گران تر است. بنابراین سفرتان را به روزهای ابتدا یا وسط هفته موکول کنید. حتی بهتر است قبل از قطعی کردن برنامه سفرتان برای برنامه ریزی و تخمین هزینه، در روزهای مختلف هفته به وب سایت های خرید آنلاین بلیط هواپیما سر بزنید تا متوجه شوید کدام روزها بلیط ارزان تر است همان روزها را برای خرید انتخاب کنید.

علاوه بر این برای خرید آنلاین بلیط هواپیما، سراغ سایت هایی بروید که اطلاعات تمام پروازها را با قیمت هایشان برایتان فهرست کند تا بتوانید تمام جوانب را بسنجید و قیمت ها و ساعات پرواز را بسنجید و درنتیجه انتخاب بهتری داشته باشید.

4-سایت درست و معتبری را برای خرید انتخاب کنید

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما، نخستین و مهم ترین گام، پیدا کردن سایتی معتبر و درست برای خرید آنلاین بلیط است. هنگام جستجو ممکن است وب سایت های متعددی پیدا کنید. برای انتخاب وب سایت تنها به قیمت بلیط توجه نکنید. به غیر از هزینه، اعتبار وب سایت را بسنجید، ببینید وب سایت مورد نظر نماد اعتماد تجارت الکترونیک دارد یا خیر. جامع بودن و کامل بودن ایرلاین ها و راحتی پنل کاربری سایت را در نظر بگیرید. همچنین علاوه بر اطلاعات، امکان پرداخت آسان پول و پشتیبانی های ضروری، از دیگر ویژگی های یک سایت مناسب برای خرید آنلاین بلیط هواپیماست. قبل از هر اقدام به خریدی، روی وب سایت شماره تماس با مرکز تلفن (کال سنتر) یا واحد پشتیبانی آن مجموعه را روی وب سایت پیدا کنید و با آن ها تماس بگیرید و اطمینان پیدا کنید که در صورت بروز اشتباه، پی گیر مسائل شما باشند.

5- از تجربهی حین پرواز چشمپوشی نکنید

بسیاری از مسافران در سفرهای طولانی این اشتباه را می نمایند که تنها قیمت بلیط را لحاظ می نمایند و بعد از پشت سر گذاشتن پروازی طولانی در جایگاه ناراحت از سفر بیزار می شوند. گاهی با کمی تحقیق و آنالیز می گردد پروازهایی پیدا کرد که با قیمتی مشابه، تجربه بهتر و شایسته تری از سفر فراهم می نمایند. بنابراین ایرلاین هایی را پیدا کنید که گزینه های مناسبی مانند سرگرمی، صفحه نمایش پشت جایگاه، جایگاه راحت و غذای خوب ارائه می نمایند. حتی در بازار رقابتی امروز گاهی دیده می گردد که ایرلاین های مختلف بلیط هایی با قیمت های یکسان اما امکانات بسیار متفاوت ارائه می نمایند. پس قبل از سفر کمی ایرلاین ها و خدماتشان جستجو کنید و اطلاعات کسب کنید، این به شما یاری می نماید پروازی راحت تر با قیمتی بهتر داشته باشید.

6-سایر هزینهها را در نظر داشته باشید

ایرلاین هایی هستند که بلیط های ارزانی ارائه می نمایند. گاهی اوقات هنگام خرید از این ایرلاین ها مجبور می شوید پولی را که هنگام خرید بلیط ارزان تر هواپیما صرفه جویی می کنید، صرف خدمات دیگر کنید و عملاً کاهش هزینه و صرفه جویی تان بی معنی می گردد. هنگامی که بلیط تان را رزرو می کنید، سعی کنید هزینه های دیگری را که ممکن است در پروازهای ارزان تر با آنها روبرو شوید، در نظر بگیرید.

مثلاً برخی پروازها در فرودگاه هایی انجام می شوند که فاصله زیادی با مرکز شهر دارند و هزینه ترانسفرتان تا شهر زیاد می گردد. یا مثلا برخی از ایرلاین های ارزان محدودیت زیادی در حمل بار همراه مسافر دارند و ممکن است مجبور شوید جریمه اضافه بار بدهید. (برای اینکه دچار این مشکل نشوید، قوانین و مقررات ایرلاین ها در زمینه حمل بار را در سایت فروشنده، مطالعه کنید). گاهی اوقات هم ایرلاین ها برای کاهش هزینه ها سرو غذای مسافر را حذف می نمایند و اگر پرواز شما طولانی باشد، هزینه خرید غذا داخل پرواز گران تر است و به صرفه نیست.

این مطلب ی بوده و وب سایت وبلاگ فناوری هیچگونه مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت

کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول

به "6 اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما و پیشگیری از آن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما و پیشگیری از آن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید