اخبار سیاسی

بیش از 30 کشته و زخمی در واژگونی اتوبوس حامل سربازان ترکیه در جنوب این کشور

اتوبوس حامل سربازان ترکیه در یکی از استان های جنوبی این کشور واژگون شد که بر اثر این حادثه بیش از 30 نفر کشته و زخمی شدند.

28 شهریور 1399

درخواست زالی برای دورکاری 50 درصد کارکنان تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خواهان دورکاری 50 درصد کارکنان و کارمندان سازمان ها و دستگاه های اجرایی شد.

27 شهریور 1399

تصمیم ترامپ برای حذف بودجه مقابله با کرونا

دولت ترامپ در شرایطی که ابتلا به کووید-19 در آمریکا فرایند صعودی قرار گرفته، کوشش دارد بودجه اختصاصی برای آزمایش و ردیابی کرونا و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری را صفر کند.

22 شهریور 1399

صدای چندین انفجار پیاپی در آسمان نزدیک اللاذقیه سوریه شنیده شد

شبکه الاخبار سوریه از شنیده شدن صدای چندین انفجار پیاپی در آسمان شهر الجبلیه در نزدیکی اللاذقیه در شمال غرب سوریه اطلاع داد.

20 شهریور 1399

پس از خروج آمریکا بازگشت به INF غیرممکن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه امروز شنبه گفت که با توجه به عمق بحران در روابط میان مسکو- واشنگتن، تاکتیک گام های کوچک تنها راهی است که می توان بر اوضاع جاری غلبه کرد.

19 شهریور 1399

طی یک سال 5140 معلول به قزوین اضافه شده است

خبرنگاران/قزوین مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: طی یک سال گذشته 5140 معلول به جمعیت معلولان استان قزوین اضافه شده است که اغلب در پی زمان برداشت محصولات باغی و زراعی (همانند سقوط از درخت) و تصادفات جاده ای ایجاد شده اند.

15 شهریور 1399

کشورهای جنوب آسیایی خواهان کاهش تنش در دریای جنوب چین

کشورهای جنوب آسیا در نشستی مجازی بر لزوم کاهش تنش در دریای جنوبی چین تأکید کردند.

7 شهریور 1399

حداقل 300 هزار میلیارد بدهی میراث روحانی برای دولت بعد

خزانه خالی و بدهی های انباشته، میراث دولت روحانی برای دولت آینده است.

6 شهریور 1399

ماراتن امتحانات سرانجام ترم دانشگاه ها آغاز شد، 150 مرکز پیام نور به عنوان حوزه آزمون حضوری، در شهر دانشجو معین شد

در تیرماه 3 و نیم میلیون جمعیت دانشجویی مشغول امتحان می شوند اما امسال به دلیل کرونا حال و هوای امتحانات متفاوت است و هر دانشگاه برنامه خاصی دارد. فقط 150 مرکز پیام نور حوزه امتحانی دانشجویان غیر تهرانی شده اند.

5 شهریور 1399

کنگره آمریکا دخالت دولت ترامپ در پرونده های قضایی را بررسی می کند

وزیر دادگستری آمریکا پذیرفته با حاضر شدن در مقابل قانون گذاران آمریکایی، درباره شبهات آنها در خصوص سیاسی شدن پرونده های قضایی در وزارت دادگستری این کشور شهادت دهد.

1 شهریور 1399

علی دایی 149 بازی ملی و فوق لیسانس دارد اما...

همان طور که در جریان هستید بر اساس تغییرات اجرا شده در اساسنامه فدراسیون فوتبال بازیکنانی که دارای 100 بازی ملی هستند می توانند برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام نمایند.

30 مرداد 1399

افزایش بیشتر دستمزدها به ریزش نیروی شاغل و بازار سیاه کار دامن می زند

اعضای شورای عالی کار پس از چانه زنی های بسیار و مذاکره درنهایت با رأی گیری، افزایش 21 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال 1399 را تصویب کرده و پایه حقوق کارگران 318 هزار تومان نسبت به سال گذشته افزایش یافت. اعضای شورای عالی کار به دلیل اختلاف نظر گروه کارگری...

19 مرداد 1399

اوباما و همسرش درباره اعتراضات سراسری آمریکا و کرونا سخنرانی کردند

رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنانی تاکید نمود، اعتراضات سراسری این کشور که به دنبال مرگ اخیر زنان و مردان سیاه پوست از جمله جورج فلوید به راه افتاده، ناشی از دهه ها اندوه و سرخوردگی از برخورد نابرابر و ناکامی در اجرای قوانین پلیس است.

18 مرداد 1399

اهدای 11 تن تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان

مقامات وزارت بهداشت افغانستان اعلام کردند که ایران 11 تن تجهیزات پزشکی را برای مبارزه با ویروس کرونا به این کشور کمک کرده است.

11 مرداد 1399

خبرنگاران معاون استاندار مازندران خواستار رفع موانع عضویت دانش آموزان در شبکه شاد شد

ساری - خبرنگاران - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران فضای مجازی را واقعیت غیرقابل انکار عصر جدید آموزشی دانست و خواستار بررسی ریشه ای علل عدم عضویت بخش زیادی از دانش آموزان استان در شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد) و رفع موانع موجود شد.

9 مرداد 1399

لغو معافیت های تحریمی آمریکا در 60 روز آینده

وزیر امور خارجه آمریکا گفت ایران با افزایش فعالیت های هسته ای خود نشان می دهد که می بایست معافیت های تحریمی مربوط به پروژه برجامی و همکاری های صلح آمیز هسته ای ظرف 60 روز آینده سرانجام یابند.

9 مرداد 1399

خبرنگاران نگرانی روس ها از شرایط بحرانی کرونا در داغستان

مسکو - خبرنگاران - جمهوری داغستان روسیه واقع در حاشیه دریای خزر این روزها به صدر اخبار کرونایی رسانه های روسیه تبدیل شده است چرا که گفته می شود بی کفایتی مسئولان این جمهوری و بی اطلاعی مردم از شیوع گسترده کرونا باعث مرگ و میر بسیاری در این منطقه شده است...

5 مرداد 1399

فاجعه هولناکِ روآندا

در طول نسل کشی روآندا در سال 1994 اعضای قوم هوتو در شرق روآندا، در طول حدود 100 روز، قریب به 800 هزار نفر را که بیشترشان از اقلیت توتسی بودند، به قتل رساندند.

30 تیر 1399

آمریکا خواهان یاری پاکستان برای کاهش خشونت ها در افغانستان شد

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در ملاقات با فرماندهان نظامی پاکستان خواهان یاری این کشور به کاهش خشونت ها در افغانستان و شروع فوری مذاکرات بین الافغانی شد.

16 تیر 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ مبتلایان به سه میلیون ونهصدهزار نزدیک شدند

شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و چندین کشور شاهد افزایش مبتلایان در 24 ساعت گذشته بوده اند.

15 تیر 1399
تعداد: (163)