خبرنگاران 120 نفر، زکات فطریه را در مهاباد جمع آوری می کنند

به گزارش وبلاگ فناوری، مهاباد- خبرنگاران- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: 120 عامل زکات به همراه پنج مبلّغ در سطح شهرستان برای جمع آوری زکات فطریه امسال همکاری می کنند.

خبرنگاران 120 نفر، زکات فطریه را در مهاباد جمع آوری می کنند

حسین خضری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ فناوری اضافه نمود: با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا سال جاری پایگاه های ثابت جمع آوری زکات در این شهرستان برپا نخواهد شد و بر این اساس شهروندان زکات فطریه را باید تحویل عاملان و روحانیون سطح شهرستان دهند.

وی با بیان اینکه زکات فطریه سال جاری با همکاری کمیته امداد امام (ره) و هیات امنای مساجد جمع آوری خواهد شد، گفت: سال جاری با توجه به شرایط موجود ترویج فرهنگ زکات در بین مردم از طریق تولیدات فضای مجازی مدنظر متولیان امر قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: زکات، بیشتر حق فقراست و در موارد دیگر بنا به ضرورت هزینه می شود و مستحب است از همان منطقه ای که جمع آوری شده، برای فقرای همان محل هزینه شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: مجمع روحانیون این شهرستان میزان زکات فطریه روزه داران را در سال جاری برای هر نفر 75 هزار ریال معین کرده است.

وی با اشاره به اینکه این مبلغ حداقل زکات فطریه است، اضافه نمود: مومنان توانمند و خانواده هایی که استطاعت مالی بیشتری دارند، می توانند بیشتر از این مبلغ را به نیازمندان پرداخت کنند.

سال گذشته مردم روزه دار مهاباد در ماه مبارک رمضان پنج میلیارد ریال زکات فطریه پرداخت کرده بودند.

پرداخت زکات فطریه از واجبات دین مبین اسلام است که از لحظه غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان بر هر مسلمان روزه داری واجب می شود و سرپرست خانواده باید برای خود و تمامی کسانی که نان خور او هستند، زکات فطره پرداخت کند.

زکات فطریه بهتر است به همسایگان و خویشاوندان نیازمند پرداخت شود.

مهاباد 240 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 120 نفر، زکات فطریه را در مهاباد جمع آوری می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 120 نفر، زکات فطریه را در مهاباد جمع آوری می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید