رونمایی از کراس اوور جدید؛ به زودی، تولید 130 هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال گذشته خبرنگاران

به گزارش وبلاگ فناوری، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از افزایش سهم تولیدات متعلق به برند ایران خودرو در سال1400 خبر داد و گفت: در صدد هستیم با تداوم فرایند طراحی و توسعه محصولات جدید، سهم سایر برندها را در سبد محصولات کاهش داده و سهم برند ایران خودرو را از 27 درصد به 40 درصد افزایش دهیم.

رونمایی از کراس اوور جدید؛ به زودی، تولید 130 هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال گذشته خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ فناوری، فرشاد مقیمی در نشستی با رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، ضمن قدردانی از پشتیبانی های این نهاد از صنعت خودروی کشور، با بیان این که سال 99 را با افزایش 35 درصدی تولیدخودرو سواری و رشد 67 درصدی تولید خودروهای سنگین و نیمه سنگین نسبت به سال 98 در کنار ارتقای پنج محصول فعلی و به تولید رساندن محصول جدید تارا به سرانجام بردیم، گفت: رشد تولید محقق شده با تولید بیش از 99 درصد از محصولات به صورت داخلی و سهم کم تر از یک درصدی خودروهای مونتاژی رقم خورده است که حاصل تلاش کارگران و جهادگران تولید در ایران خودرو و شرکت های قطعه ساز و تامین کننده در شرایط تحریم و کرونا بوده است.

وی شرح داد: صنعت خودروی کشور 20 درصد رشد را در سال گذشته تجربه کرده که سهم ایران خودرو در این میان 83 درصد بوده است.

مقیمی با اعلام این که تعداد تولید سال جاری 130 هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال گذشته خواهد بود، گفت: نزدیک به 180 هزار خودرو از تولیدات سال جاری، متعلق به محصولات جدید خواهد بود؛ کیفیت محصولات و خدمات را به سطح انتظار و شایستگی مردم ایران خواهیم رساند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از رونمایی کراس اوور ایران خودرو در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طبق نقشه راه ایران خودرو، هر سال یک محصول جدید وارد بازار خواهیم کرد. پروژه های توسعه موتور و قوای محرکه نیز به موازات توسعه محصول در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته است.

وی با بیان این که در حوزه ارتقای کیفیت محصولات توانستیم نخستین خودروی پنج ستاره تمام ایرانی را در سبد محصولات خود قرار دهیم؛ گفت: در حال حاضر بخش عمده محصولات ایران خودرو دارای چهار ستاره کیفی هستند. در سال گذشته توانستیم با کاهش 80 درصدی، تعداد تعهدات معوق را از 111 هزار دستگاه در انتهای سال 98، به 21 هزار دستگاه در سرانجام سال 99 برسانیم.

وی شرح داد: در حال حاضر این عدد به 15 هزار دستگاه رسیده و تا سرانجام فروردین ماه نیز به عددی کم تر از 10 هزار دستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از کاهش هزینه حدود 22 هزار میلیارد ریالی ناشی از اجرای پروژه های کاهش هزینه در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: این فرایند در سال جاری نیز با هدف کاهش بهای تمام شده تولید ادامه خواهد داشت.

مقیمی رشد 35 درصدی تیراژ تولید و تغییر در ترکیب تولیدات و تعمیق ساخت داخل را عامل اصلی حفظ نیروی کار و اضافه شدن 150 هزار نفر نیروی جدید به شبکه تامین و قطعه سازان ایران خودرو دانست و شرح داد: با کاهش قابل توجه سهم خودرو های مونتاژی توانستیم ضمن حفظ اشتغال موجود، نیروی کار جدید را نیز به این شبکه اضافه کنیم. در سال گذشته سهم خودروهای مونتاژی به کم تر از یک درصد کاهش یافته است؛ در سال 97بالغ بر، 13 درصد تولید به خودروهای مونتاژی اختصاص داشت.

مقیمی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در تعطیلات نوروز و فعالیت خطوط تولید قطعه سازان و تکمیل کاری ایران خودرو، شرح داد: با اقدامات سال گذشته و به ویژه در سرانجام سال، 23 هزار و 800 دستگاه خودرو در تعطیلات نوروزی با همکاری سازندگان و تامین کنندگان به مشتریان تحویل شده که تاثیر زیادی در ایجاد آرامش در بازار داشته است.

وی در ادامه به احیای خط تولید اتوبوس اشاره کرد و گفت: ایران خودرو دیزل در سال گذشته سه هزار و 700 دستگاه انواع خودروی سنگین و نیمه سنگین را به تولید رساند و به این ترتیب رکورد تولید ده ساله اخیر خود را پشت سر گذاشت که 33 درصد از این میزان به محصولات مونتاژی اختصاص داشته است. در سال 98 خودروهای مونتاژی سهم 67 درصدی در تولیدات ایران خودرو دیزل داشته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، طراحی و تولید کامیون 6 در 6 دیزلی با کاربری های خاص، آتش نشانی و امداد و نجات را از دستاوردهای سال گذشته بیان نمود و گفت: تا به امروز این کامیون از منابع خارجی تامین شده است؛ در نیمه اول سال جاری ظرفیت تولید 200 دستگاه از این کامیون وجود دارد که این ظرفیت تا سرانجام سال به 600 دستگاه قابل افزایش است.

وی آغاز تولید انبوه اتوبوس آمبولانس را یکی از دستاوردهای مهم سال گذشته خواند و گفت: تولید داخلی این محصول، صرفه جویی ارزی بالایی را ایجاد کرده است.

مقیمی ضمن تاکید بر رعایت حقوق شهفرایندی برای تمامی مشتریان ایران خودرو گفت: برنامه سال جاری این است که هیچ گونه تعهد معوقی نداشته باشیم و برخی خودروها مانند تارا را پیش از فرا رسیدن موعد تحویل، به دست مشتریان برسانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رونمایی از کراس اوور جدید؛ به زودی، تولید 130 هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال گذشته خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از کراس اوور جدید؛ به زودی، تولید 130 هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال گذشته خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید