عجیب ترین قوانین جهان که با شنیدن آن ها بهت زده خواهید شد

به گزارش وبلاگ فناوری، در گزارش زیر قصد داریم بعضی از عجیب ترین قوانین کشورهای جهان را معرفی کنیم.

عجیب ترین قوانین جهان که با شنیدن آن ها بهت زده خواهید شد

به گزارش وبلاگ فناوری به نقل از وبلاگ فناوری، اجازه ندهید مرغ ها در گرجستان از خیابان عبور نمایند. قطعا شما هم با خواندن این جمله تعجب کردید، اما این یکی از قوانین کشور گرجستان است. مردم بسیاری از کشور ها با قوانین عجیبی سروکار دارند. به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان های کشور آلمان غیرقانونی است. به همین بهانه قصد داریم بعضی از عجیب ترین قوانین جهان را معرفی کنیم.

البته بسیاری از این قوانین قدیمی هستند و به ندرت اجرا می شوند. در ادامه با 14 قانون عجیب در سرتاسر جهان آشنا می شوید.

1. در دست داشتن ماهی سالمون در انگلستان در شرایط مشکوک

قانون مشهور Salmon Act 1986 که مجلس انگلستان آن را تصویب نموده است، اعلام می نماید که در دست دریافت ماهی سالمون در شرایط مشکوک غیرقانونی است. عجیب به نظر می رسد، اما کاملا حقیقت دارد. حتی معلوم نیست منظور از شرایط مشکوک دقیقا چیست.

2. آدامس جویدن در سنگاپور

اگر به سنگاپور سفر می کنید، پیشنهاد می کنیم برای خوش بو کردن دهان خود از قرص های نعنا بهره ببرید و آدامس ها را در خانه تان بگذارید. در میان فهرست طولانی مواردی که اجازه ورود به سنگاپور را ندارند، نام آدامس نیز دیده می گردد. این قانون که یکی از عجیب ترین قوانین جهان هم هست، با هدف تمیز نگه داشتن مکان های عمومی وضع شده است. البته آدامس های مخصوص بهداشت دندان و آدامس های حاوی نیکوتین از این قانون مستثنی هستند.

3. انتخاب نام های عجیب برای بچه ها در دانمارک

شهروندان دانمارکی باید برای انتخاب نام فرزندان خود از دستور العمل رسمی این کشور پیروی نمایند. در این دستورالعمل، 7000 نام تأیید شده است و اگر یک دانمارکی بخواهد نام دیگری را برای فرزند خود انتخاب کند، باید تأییدیه دولت را دریافت کند.

4. دوچرخه سواری بدون احتیاط در مکزیک

دوچرخه سواران در مکزیک نباید پا های خود را از روی پدال ها بردارند، چون ممکن است کنترل دوچرخه را از دست بدهند. این قانون در سال 1892 با هدف حفظ امنیت دوچرخه سوار ها تصویب شد. البته دوچرخه سواری بدون دست در این کشور هیچ اشکالی ندارد!

5. کوه پیمایی برهنه در سوئیس

یکی از قانون های سوئیسی از شهروندان و گردشگران می خواهد که به صورت برهنه کوهپیمایی ننمایند. در سال 2009، یک مرد برهنه آلمانی از کنار خانواده ای عبور کرد که در تپه های آلپ گردش می کردند. همین مسئله باعث شد تا این قانون در کشور سوئیس تصویب گردد.

6. غذا دادن به پرنده ها در ونیز

افرادی که در میدان سنت مارک ونیز به کبوتر ها غذا می دهند، باید جریمه ای معادل 700 دلار را پرداخت نمایند.

این قانون با هدف حفظ سلامت پرنده ها و جلوگیری از آسیب آثار تاریخی وضع شده است.

7. سوت زدن در کانادا

قانونی در شهر پترولیا وجود دارد که مانع از شنیده شدن صدا های بلند در این شهر شده است. مواردی مثل فریاد زدن، سوت زدن و آواز خواندن در این شهر ممنوع است.

8. رد شدن مرغ ها از خیابان در گرجستان

بی شک یکی از عجیب ترین قوانین جهان متعلق به کشور گرجستان است. شهروندان Quitman در گرجستان باید مراقب مرغ های خود باشند که از خیابان ها عبور ننمایند. این قانون درواقع از افراد می خواهد که تحت هر شرایطی مراقب مرغ و جوجه های خود باشند.

9. پوشیدن کفش پاشنه بلند در یونان

اگر در سفر به یونان می خواهید در شهر های تاریخی این کشور قدم بزنید، پیشنهاد می کنیم کفش های پاشنه بلند خود را در خانه بگذارید. قدم زدن با این کفش ها در بعضی محیط های باستانی ممکن است به این آثار آسیب برساند.

10. انتخاب نام ناپلئون برای خوک ها در فرانسه

این قانون مستقیما به نام ناپلئون اشاره ننموده است. درواقع، انتخاب نام سران دولتی برای خوک ها، توهین به آن ها محسوب می گردد و غیرقانونی است. این قانون از سال 2013 تابه حال به عنوان یک اتهام مجرمانه شناخته نمی گردد؛ بااین حال همچنان توصیه می گردد که شهروندان فرانسوی از انتخاب این نام ها برای خوک ها خودداری نمایند.

11. تمام شدن بنزین در اتوبان های آلمان

یکی دیگر از عجیب ترین قوانین جهان مربوط به کشور آلمان است. رانندگی پرسرعت با ماشین های آلمانی در

اتوبان های این کشور بسیار لذت بخش است؛ اما نباید فراموش کنید که علاوه بر کیلومترشمار، باید مراقب نشانگر بنزین هم باشید. تمام شدن بنزین خودرو در اتوبان های این کشور غیرقانونی است؛ هر شهروند محترم آلمانی باید همه چیز را پیش بینی و برای آن ها برنامه ریزی کند.

12. ادرار کردن در اقیانوس های پرتغال

ادرار کردن در اقیانوس یکی از قانون های عجیب پرتغال است. البته به طور قطع نمی توان گفت که تابه حال فردی به این دلیل دستگیر شده است یا خیر. بااین حال، گردشگران حداقل از لحاظ اخلاقی باید این مورد را رعایت نمایند.

13. استفاده از تفنگ آب پاش در شب سال نو در کامبوج

در سال 2001، قانونی در شهر فنوم پن کامبوج به تصویب رسید که فروش و واردات انواع تفنگ های آب پاش به این شهر را ممنوع نمود. مسئولان برای جلوگیری از ناآرامی های اجتماعی در جشن شب سال نو، این قانون را تصویب کردند.

منبع: جام جم آنلاین

به "عجیب ترین قوانین جهان که با شنیدن آن ها بهت زده خواهید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین قوانین جهان که با شنیدن آن ها بهت زده خواهید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید