تنها 46 درصد از مردم تهران بیماری کرونا را خطرناک تلقی می نمایند

به گزارش وبلاگ فناوری، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه طبق آخرین نظرسنجی ها تنها 46 درصد مردم تهران نسبت به بیماری کرونا احساس خطر می نمایند، خواهان کوشش رسانه ها برای تغییر نگرش مردم در این باره شد.

تنها 46 درصد از مردم تهران بیماری کرونا را خطرناک تلقی می نمایند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ فناوری ، علیرضا زالی در یک گفت و گوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته در بیمارستان های تهران 201 بیمار جدید در بخش های عادی و 72 بیمار در بخش های ویژه بستری شدند.

وی اضافه نمود: 382 بیمار نیز ترخیص شدند، تعداد مراجعین سرپایی به بخش های درمانی در طول 24 ساعت گذشته 9 درصد کاهش داشته است و در حوزه بهداشتی مراجعین از نظم مناسب تری برخوردار شدند.

زالی ادامه داد: فراز و فرودهایی که در نگرش و بینش شهروندان تهرانی نسبت به خطرات کووید 19 وجود دارد در رفتارهای بهداشتی و رعایت پروتکل ها بسیار تاثیر گذار است.

وی با اشاره به نتایج نظرسنجی های اجرا شده در ستاد مقابله با کرونا، یادآور شد: در اواخر فروردین ماه بالغ بر 71 درصد مردم کلان شهر تهران بیماری کرونا را برای خود و خانواده شان بسیار خطرناک تلقی می کردند.

زالی اضافه نمود: نتایج آخرین نظرسنجی اجرا شده در تهران که نیمه اول اردیبهشت ماه اجرا شده حاکی از آن است که متاسفانه تنها 46 درصد از مردم تهران بیماری کرونا را خطرناک تلقی می نمایند و به نظر می رسد در بینش شهروندان تهرانی در روزهای اخیر تغییری رخ داده است.

وی تأکید کرد: لازم است عزیزان ما در صدا و سیما و رسانه های مختلف و همچنین شهروندان به این بیماری توجه خاص داشته باشند.

زالی با بیان اینکه کماکان کرونا یک بیماری خطرناک تلقی می گردد، اضافه نمود: شرایط کلان شهرهایی از جمله تهران شنماینده تلقی می گردد و نیازمند این هستیم که مجددا با طراحی بعضی برنامه ها و رعایت دقیق تر و سختگیرانه تر پروتکل های بهداشتی شاهد تغییر منطقی نگرش شهروندان نسبت به خطرناک بودن بیماری کرونا باشیم.

وی درباره انتشار بعضی شایعات مبنی بر شیوع بیماری کوازاکی با عنوان بیماری کرونای بچه ها، توضیح داد: مطالعات آماری تهران در طول اسفندماه و از ابتدای سال تا به امروز نشان داده است که موارد ابتلای کرونا در بچه ها نسبتا نادر است. خوشبختانه در بیشتر موارد ابتلای بچه ها در ایران موارد بسیار خفیف بوده است.

وی اضافه نمود: عاملی که موجب نگرانی خانواده ها شده ارائه بعضی گزارشات از نیویورک، اسپانیا و لندن مبنی بر مشاهده موارد کوازاکی در بچه ها است. از طرفی فصل شیوع سندرم کاوازاکی اواخر زمستان و اوایل بهار است و همزمانی آن با بیماری کرونا منجر به نگرانی شده است.

زالی با اشاره به اینکه بیماری درمان پذیر کاوازاکی، بیماری التهابی عروقی در بچه ها زیر 5 سال و بیشتر در پسربچه ها است، ادامه داد: علت این بیماری ناشناخته است و بعضی اوقات زمینه ژنتیکی در بروز آن موثر است. تبی که بیشتر از 5 روز طول کشیده باشد، بروز عارضه های پوستی شبیه مخملک، تورم در دست و پا و پوسته ریزی کف دست و پا و قرمز زبان از جمله علائم آن است.

زالی ادامه داد: به هیچ وجه شهروندان نباید تصور نمایند در شرایط افول قطعی این بیماری هستیم و اوضاع عادی شده است. باید کما فی السابق ملاحظات بهداشتی را موردت وجه ویژه قرار دهند و در زمان حضور در اجتماعات بیش از هر زمان های فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "تنها 46 درصد از مردم تهران بیماری کرونا را خطرناک تلقی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 46 درصد از مردم تهران بیماری کرونا را خطرناک تلقی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید